• facebook
  • flickr
  • soundcloud
  • youtube
VIII. Óballai Falunap – Törökszentmiklós, Óballa – 2012. szeptember 08.

VIII. Óballai Falunap – Törökszentmiklós, Óballa – 2012. szeptember 08.

VIII. Óballai Falunap – Törökszentmiklós, Óballa – 2012. szeptember 08.

Helyszínek és programok:

Iskola:

10.30-11.15 „Tisza menti dalok”- a Törökszentmiklósi Népdalkör műsora, Művészeti vezető: Bischof László

11.30-12.30 ÜNNEPI SZENTMISE szabadtéren – km. a Salve Regina kórus

12.30-12.50 „132 éves a Balai Földvevő Társaság” – Galsi Zoltán helytörténész előadása és a kapcsolódó kiállítás ajánlója

13.30-16.00
Az ÓBALLAI-, BALLAPUSZTAI TÁJGAZDÁLKODÁSI PROJEKT nyilvános bemutatója és konzultációja az Iskola nagytermében. Meghívott előadók:
Dr. Tóth Albert, kanditátus, professzor emeritus, tájökológus, az Alföldkutatásért Alapítvány elnöke
Kis Zoltán, Vidékfejlesztési Minisztérium, Vidékfejlesztési Főosztály, osztályvezető
Ladányi Sándor, Lasa Agrokultúra Kft., ügyvezető
Germán Tibor, Tiszaterv Kft., ügyvezető
Dr. Kerek Béla, a Közép-Tisza-völgyi Népfőiskolai Társaság elnöke
Dr. Kovács Sándor, KÖTIVIZIG, osztályvezető

13.00-22.00 CSÜLKÖS BABGULYÁS 500-Ft az Iskolánál, BÜFÉ

NAGYSZÍNPAD:

13.00-14.00 Máté Péter és Cserháti Zsuzsa legkedvesebb dalai Czikora Éva és Váradi Vilmos előadásában

14.00-15.00 A Nagyabonyi Színkör bemutatja a KINIZSI című daljátékot. Címszerepben Gulyás Zsolt. Írta és rendezte: Király B. Izabella

15.00-17.00 NÉPTÁNCEGGYÜTTESEK MŰSORAI – muzsikál a Sodrás Zenekar Miklós Néptáncegyüttes – Abonyi Néptáncegyüttes – Kenderesi Néptáncegyüttes

15.30 – 16.00 FŐZŐVERSENY ÉS A SPORTVERSENYEK EREDMÉNYHÍRDETÉSE

17.00-18.15 BERECZ ANDRÁS Kossuth-díjas mesemondó előadása

18.15- 18.45 TOMBOLAHÚZÁS – Fődíj: benzinmotoros fűnyíró

19.00-20.00 EGY KIS LATIN – Szombati-Stelli Gitárduo

20.20-21.30 CRAZY DAISY JUG BAND

21.30-23.20 FATER-ROCK EGYÜTTES

23.20-01.00 RETRO DJ SIMON ISTVÁN

Fő utca:

Magyar termelői áruk- és kézműves termékek vására
Előzetes bejelentkezés szükséges: 20/4218402
Gyöngyvirág Kézművesház – Gyöngyvirág utca – 10.00-16.00
SZILVALEKVÁR FŐZÉS, cirkoskalács készítés, kézműves foglalkozások,
a Törökszentmiklósi Kézműves Örökség Egyesülettel

Harangláb – Buszmegálló:

11.55-12.05 Déli harangszó a nándorfehérvári győzelem emlékére/ id.Boda Pál

13.30 Zsipp-Zsupp Grupp – Kiss Orsi és Soós Kálmán zenés gyermekműsora

14.30 Az ördög és a duda – Tóth-Pál Zoltán és Karakas Zoltán ea. gyermekeknek

15.30 SDK Együttes

16.30 Özséb

17.30 Szívhangok Előre: Köszönöm Öreg -Varga Erik Riki performance

18.30 Kendertánc

19.00 Koroknai Levente instrumentális rockgitár estje Joe Satriani adaptációk

20.00 TŰZTÁNC – SÁRKÁNYLÁNYOK tűzzsonglőr előadása

20.30 TÁTIKA – magyar rockzene az aranykorból éjfélig

Erdei Kocsma:

09.00 – FŐZŐVERSENY, értékelés és kóstoló
12.30-tól, eredm.hird. 15.00 az Iskolánál.
Jelentkezés a helyszínen: Szekeres Barnabásné Ica 30/685-6156.

16.00-24.00 UTCABÁL: Benedek Zsolt

EGÉSZ NAP VIDÁMPARK: UGRÁLÓVÁR-KALANDKAMION-PÓNIK

Futballpálya- Kispályás labdarúgó bajnokság

09.00 – Jelentkezés és információ: 30/289-5008 Erdei Gábor

Rét / az Iskola mögött:

09.00 ÍJÁSZVERSENY Jelentkezés és információ: 30/534-5268 Tajthy Sándor

09.00/ 15.00 KÉTFORDULÓS AKADÁLYHAJTÁS 20/253-8444 Mészáros Tibor

13.00-17.00 Íjászat-Csillagösvény Hagyományőrző Egyesület
Tiszafia Haditorna és Íjászcsoport
Kísérő program:

07.00 – ZARÁNDOKLAT az Alatkai úton Óballára /Gyülekező Törökszentmiklóson, a Kéttornyú templom előtt 06.45 – 07.00-ig

13.00-22.00 CSÜLKÖS BABLEVES 500-Ft az Iskolánál – egyéb különlegességek

Szeretettel várnak minden érdeklődőt!

Minden további részlet itt!

Oszd meg

Szólj hozzá